607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Nowa dostawa rowerków Puky już dostępna

Naszą przygodę z rowerkami biegowymi Puky zaczęliśmy jakieś 9 lat temu! Wówczas w Polsce były to produkty praktycznie nieznane i zwracające uwagę wszędzie gdzie się pojawiły. Szukając jakiegoś jeździka dla córki zdecydowaliśmy się na współpracę z niemiecką marką Puky. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jakość rowerków produkowanych przez tę firmę. Nasza córka miała niecałe 2 lata jak otrzymała swój pierwszy rower biegowy. Później były kolejne większe rowerki biegowe Puky, a obecnie są to już duże rowery dla młodzieży. Jeszcze nigdy się nie zawiedliśmy na jakości tych rowerów. Mało tego - ten pierwszy rower przeszedł przez duże grono znajomych, przekazywany kolejno dzieciom. Jeszcze dwa lata temu widzieliśmy go na zdjęciach, jak jeździ :)

Niewątpliwie to jakość europejskiej produkcji jest ważnym atutem tych rowerków. Inną ważną sprawą jest to, że mają one nisko osadzoną ramę. Dzięki temu dziecko nie musi podnosić nóżki nad ramą, aby usiąść na rowerku. Zdecydowanie sprzyja to swobodnej zabawie :). Mało tego, takie rozwiązanie ogranicza występowanie kontuzji - po prostu dziecko nie ma o co się uderzyć. Ważne jest też to, że te rowery nie mają pompowanych kół, tylko piankowe - dzięki temu rower biegowy jest lżejszy, no i w razie uderzenia w przeszkodę, np. krawężnik koło piankowe jest bardziej plastyczne i przejmuje większą część energii powstałej w czasie zderzenia, a to zapobiega "odbiciu się" rowerka od przeszkody.

Na koniec rzecz dla nas najważniejsza. Jazda rowerkiem biegowym rozwija tzw. dużą motorykę. A w szczególności uczy utrzymania równowagi - dzieci, które od małego jeżdżą na rowerkach biegowych nie mają w przyszłości większych problemów z nauką jazdy na zwykłym rowerze. Np. nasza córka jazdę na zwykłym rowerze opanowała w ciągu niespełna 4 minut - po prostu wsiadła na górce na rower i raz zjechała na nim, jak na biegowym. Za drugim razem zaczęła pedałować i pojechała. Po kolejnej minucie opanowała hamulce. Nigdy w życiu nie musieliśmy używać żadnego kijka, ani innego „cudownego” rozwiązania wspomagającego naukę jazdy na rowerze.

Aktualnie w ofercie BubuKids mamy jeździki dla najmłodszych z serii Pukylino oraz rowery biegowe Puky LRM

puky, rowerki biegowe, balance bike, krakówaktualności bubukids promocje rabaty