607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0
0

8%

Ergonomiczny materac dla niemowląt, Cocoonababy - Red Castle

Dostępność: Wysyłka w ciągu 3-5 dni roboczych

Producent: Red Castle


Cena: 615,00 zł (670,00 zł)

  • Showroom
  • Aktualne rabaty
  • Ekspresowa wysyłka
  • Przyjazne zwroty
Ergonomiczny materac dla niemowląt Cocoonababy francuskiej firmy Red Castle

Cocoonababy tworzy przytulne gniazdko, imitujące warunki z łona mamy, dzięki czemu poprawia jakość i długość snu dziecka. Utrzymuje niemowlę w pozycji półpłodowej, niczym w kokonie. Ogranicza odruch Moro oraz łagodzi objawy refluksu żołądkowego.

Materac Cocoonababy utrzymuje dziecko w pozycji pół-płodowej (20 stopni nachylenia), lekko zakrzywionej, co imituje warunki z łona matki i zapewnia poczucie bezpieczeństwa, ukojenie oraz głęboki i spokojny sen.

Zalety materaca:
- poprawia jakość i długość snu niemowlęcia,
- ogranicza odruch Moro (mimowolne, gwałtowne ruchy kończyn, które wybudzają malca),
- łagodzi objawy refluksu żołądkowego i kolki,
- minimalizuje ryzyko tzw. skośnogłowia,
- poprzez optymalne ułożenie głowy i stawów, gwarancję odpowiedniej ilości snu w pierwszych miesiącach życia,
- dzięki nachyleniu, które ułatwia leżącemu niemowlęciu interakcję z otoczeniem, materac wpływa pozytywnie i stymulująco na dalszy rozwój dziecka.

Cocoonababy powstał jako wynik badań prowadzonych przez francuskich lekarzy pod przewodnictwem inicjatorki idei, marsylskiej położnej i kinezyterapeutki Danielle Salducci, która szukała sposobu przede wszystkim na odpowiednie ułożenie wcześniaków, by mogły się czuć jak w łonie matki. Badano funkcje życiowe (pracę serca, oddychanie) dzieci, cykl ich snu, wpływ stresu na występowanie patologii rozwojowych oraz wpływ postawy "jak w macicy" na postępy w tymże rozwoju. Okazało się, że stabilne oparcie, ograniczona przestrzeń i ugięty tułów są korzystne nie tylko dla niemowląt, które przyszły na świat przed czasem, ale także tych, urodzonych w terminie. Dlatego materace Cocoonababy nie są już wyłącznie sprzętem medycznym, zarezerwowanym dla oddziałów noworodkowych, a stały się dostępne dla rodziców na całym świecie do używania w domu, dzięki czemu mogą zapewniać jak najlepszy start w życie wszystkim dzieciom.

Materac Cocoonababy można stosować od urodzenia, od wagi 2,8 kg do chwili, gdy dziecko zacznie samo zmieniać pozycję, tj. do około 3-4 miesiąca życia (wałek, mocowany na rzep, pomaga dostosowywać materac na bieżąco do wielkości dziecka). Przeznaczony do stawiania na podłodze czy dywanie, jak i w łóżeczku, którego ścianki boczne są minimum o 20 cm wyższe od materacyka. Pasuje do większości standardowych łóżeczek.

Materac Cocoonababy łatwo jest utrzymać w czystości. Jest chroniony przez dwa pokrowce (wodoodporny pokrowiec ochronny i bawełniane prześcieradło), które przepuszczają powietrze, łatwo je zdjąć i wyprać w pralce. Na wyposażeniu znajduje się jedno bawełniane prześcieradło, pas zabezpieczający i torba do transportu.

Materaca nie należy używać w koszach mojżeszowych, bujanych kołyskach i gondoli wózka.

Materiał: certyfikowana pianka PU i membrana w technologii Perlam, prześcieradło - 100% delikatna bawełna Fleur de coton, pokrywa ochronna - 100% Tencel.


Standardy bezpieczeństwa:  zgodny z wymaganiami przepisów dot. pościeli n°2000-164 z dnia 23 lutego 2000.

Wymiary: 69 cm x 40 cm x 19 cm.

Waga: 1 kg

Produkt jest nowy.Red Castle to francuska firma produkująca innowacyjne produkty dla dzieci. Firma dba o potrzeby rodziców i dzieci, tworząc produkty wyłącznie najwyższej jakości. Dzięki współpracy z przedstawicielami środowisk medycznych produkty Red Castle zapewniają dziecku komfort i bezpieczeństwo.