607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Ergobag - wyprawka szkolna

Plecak szkolny inspirowany najlepszymi rozwiązaniami plecaków turystycznych, ale przystosowany do szkolnych potrzeb dziecka. Ergobag to plecak dla pierwszoklasisty, który rośnie wraz z dzieckiem i starczy na lata!

Wyszukiwarka

Sortuj:

Wyprawka szkolna - ergonomiczny plecak do 1 klasy to podstawa

Bez względu na to czy przyszły uczeń idzie do pierwszej klasy do szkoły publicznej czy prywatnej plecak szkolny jest podstawowym wyposażeniem ucznia. To w nim dziecko nosi książki i zeszyty, piórnik, wodę, śniadaniówkę i kilka mniej lub bardziej potrzebnych drobiazgów. I choć w teorii niemal w każdej szkole zapewniają, że "u nas nie nosi się książek do domu" to w praktyce zawsze coś trzeba zabrać. A to czytankę nauczyć się czytać, a to odrobić ćwiczenia z matematyki, a to pokolorować coś lub napisać kilka zdań. Dlatego też dobór plecaka to kluczowa sprawa. Oczywiście najważniejsza jest ergonomia i dbanie o proste plecy dziecka. Dlatego plecaki Ergobag zostały poddane wymagającym testom (i oczywiście je przeszły) niemieckiego stowarzyszenia, w którym zasiadają fizjoterapeuci, nauczyciele wf'u, medycy i oraz inne osoby zajmujące się zdrowiem kręgosłupa IGR e.V. (http://www.igr-ev.de). Testy plecaków Ergobag wykonywane są zgodnie z wymagającymi normami: DIN 33419 i EN ISO 15537, a oprócz tego bierze się pod uwagę zasady ergonomii i bezpieczeństwa dziecka.

Jeden plecak szkolny do klasy 1-3 i dla starszych dzieci

Dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi nośnemu plecaki Ergobag mają płynnie regulowany punkt zaczepienia szelek. Oznacza to, że plecak rośnie wraz z dzieckiem. Mogą go używać zarówno niskie i drobne dzieci, jak i te już w wieku młodzieżowym. System nośny pozwala na regulację od 100 cm do 140 cm. Czyli w wielu przypadkach jest szansa na to, że plecak starczy na kilka lat. Sami jako rodzice mamy takie doświadczenie. Nasz córka szła do szkoły jako 6 latka i wówczas w Polsce nie było w zasadzie żadnego plecaka, który nadawałby się dla drobnego dziecka - aż znaleźliśmy Ergobag. Swoją przygodę z tym plecakiem córka zakończyła po 7 klasie szkoły podstawowej (zamieniła go na Satch'a - ten sam producent). A zaznaczyć trzeba, że od 4 klasy córka samodzielnie podróżowała do i ze szkoły tramwajami. Pomimo tego, że edukację w szkole podstawowej córka zakończyła już jakiś czas temu plecak ten do tej pory nadaje się użytku.

Plecak szkolny dla dziewczynki, plecak szkolny dla chłopca

Zarówno pod względem wzorów jak i konstrukcji plecaki te nadają się świetnie zarówno dla chłopców i dziewczynek. W przypadku dziewczynek ważnym elementem jest to, że pas piersiowy jest płynnie regulowany, co przy zmieniającej się figurze dojrzewających dzieci pozwala na jego takie umieszczenie by nie naciskał na klatkę piersiową powodując dyskomfort lub ból. W zależności od zainteresowań w plecakach można dowolnie zmieniać rzepki, które są jego ozdobą. Można także samodzielnie je tworzyć - w taki sposób, aby plecak zawsze oddawał to czym dziecko aktualnie się fascynuje.