607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Maty podłogowe

Sortuj:

Mata podłogowa - bezpieczne miejsce zabawy

Mata podłogowa jest świetna alternatywą dla tradycyjnego dywanu. Głównie ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne oraz antyalergiczne. Na zwykłym dywanie, chcąc nie chcąc gromadzą się drobinki różnych pyłów i brudów. Zwykły dywan także trudniej jest utrzymać w czystości - nawet codzienne odkurzanie nie zapewni odpowiedniej czystości.

Wystarczy, że dziecku się nieco uleje podczas zabawy lub co także się czasami zdarza - zawartość pieluchy w jakiś cudowny sposób wydostanie się na zewnątrz. W takich sytuacjach dywan nadaje się jedynie do gruntownego prania. A matę podłogową po prostu można przetrzeć lub pod przemyć pod prysznicem i większość z nich po kilku chwilach jest w zasadzie gotowa do użytku.

Mata piankowa - atrakcyjne wzory zachęcają do zabawy

Maty piankowe mają tę niepodważalną zaletę, że ich kolorystyka jest w zasadzie nieograniczona. Jednak projektanci z różnych firm dbają o to, aby zachęcały one dzieci do różnego rodzaju aktywności. Dla maluchów jest to okrywanie nowych kolorów, dla nieco starszych poznawanie nowych kształtów, obiektów lub liter. Niewątpliwie dużym powodzeniem u dzieci cieszą się maty z motywem miasta lub wsi.

Na takich matach nawet kilkuletnie dzieci potrafią się wspaniale bawić, wykorzystując je jako bazę do zabawy samochodami, lalkami lub figurkami.

Skip Hop i Prince Lionhhert - światowi liderzy dostępni w Krakowie

Zarówno marka Skip Hop, jak i nieco mniej popularna w Polsce marka (za to bardzo znana w USA, Kanadzie i Australii) Prince Lionherat - to dwie marki, które narzucają ton w zakresie designu i standardów produkcji mat podłogowych dla dzieci. Skip Hop w swojej ofercie posiada maty typu "puzzle" w nowoczesnej kolorystyce, takie które będą z pewnością pasować do współczesnych wnętrz. Oprócz tego od niedawna gamę produktów tej marki uzupełniły maty - dywany, grube dwustronne maty, których jedna strona zawsze jest wesoła i kolorowa, a druga nieco bardziej stonowana.

Natomiast Prince Lionheart to dwustronne maty, które świetnie się składają i można je zapakować do firmowej torby oraz łatwo przewieźć. To także dwustronne maty. Mata Developmat to z jednej strony motyw farmy, a z drugiej strony kontrastowe kształty bardzo lubiane przez noworodki. Pozostałe maty to zawsze z jednej strony motyw miasta, a z drugiej inny atrakcyjny motyw: farma, alfabet, ocean, dinozaury oraz kraina fantazji (jednorożce). Maty Prince Lionheart cechuje świetny stosunek jakości do ceny - ich wielkość to aż około 1,7x1,98 m - czyli są to bardzo duże maty.