607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Sztućce

Sortuj:

Nauka samodzielnego jedzenia

Sztućce dla dzieci to niezbędnik w każdej kuchni. Już przy rozszerzaniu diety warto zakupić pierwszą łyżeczkę, ponieważ jest to moment, kiedy dziecko zaczyna powoli uczyć się samodzielnego jedzenia. Zazwyczaj niemowlęta szybko chcą naśladować swoich rodziców, dlatego chętnie będą sięgać po pierwsze sztućce. Ważne jest, aby sztućce były specjalnie dostosowane do małych rąk dziecka przez wygodne uchwyty i lekkość, co ułatwi dziecku jedzenie. Kolorowe sztućce czy też z wizerunkiem zwierząt przykuwają uwagę niemowlęcia i zachęcają do samodzielnego jedzenia. Sztućce powinny być również wygodne dla rodziców, ponieważ to nimi rodzice będą pomagać swoim dzieciom w jedzeniu przez najbliższy czas.

Silikonowe łyżeczki

Silikonowe łyżeczki są idealnie dopasowane do delikatnej jamy ustnej dziecka. Są miękkie i mają odpowiednią wielkość dla buzi dziecka. Łyżeczki oferowane są przez najbardziej znane marki – B.box, Beaba oraz KIDodo. Od B.box dostępny jest zestaw z dwoma łyżeczkami. Wybór kolorów jest komplementarny z innymi produktami tej marki. Łyżeczki zalecane są dla dzieci od czwartego miesiąca życia. Beaba oferuje łyżeczki dla niemowląt w wersji od czwartego lub ósmego miesiąca życia. Te dla młodszych dzieci są szczególnie wygodne dla rodziców, ponieważ uchwyty zaprojektowane są dla dorosłych. Dzięki temu karmienie jest wygodniejsze i łatwiejsze. Dodatkowo, łyżeczki posiadają wypustki pod spodem, co uniemożliwia dotykanie brudnej powierzchni główką produktu. Polska marka KIDodo posiada innowacyjne łyżeczki, zmieniające kolor pod wpływem temperatury. Podczas karmienia dużo łatwiej zachęcić dziecko do posiłku, ponieważ łyżeczki przykuwają uwagę i mogą stanowić zabawę dla dziecka. W ofercie KIDodo są także łyżeczki z końcówką w kształcie ryby, dostępne w kolorze zielonym oraz różowym. Sztućce kierowane są dla dzieci od szóstego miesiąca życia.

 

 

Pierwsze sztućce

B.box oferuje zestaw pierwszych sztućców dla dzieci od dziewiątego miesiąca życia. W zestawie znajduje się łyżeczka i wyjątkowy widelec. Widelec został zaprojektowany specjalnie dla niemowląt. Nie posiada ostrych ,,ząbków” i swoją wielkością ułatwia dziecku nabieranie jedzenia. Sztućce umiejscowione są w plastikowym pudełku, dzięki czemu można je ze sobą wszędzie zabrać w higieniczny sposób. Kolory do wyboru wpasowują się w gamę innych produktów B.box, takich jak bidony czy miseczki. A dla dzieci już od pierwszego roku życia marka Skip Hop oferuje w zestawie łyżkę i widelec ze stali nierdzewnej z wizerunkami przyjaznych zwierząt. Wybór jest naprawdę duży i można wybrać dla dziecka jego ulubione zwierzę, co tym bardziej zachęci do samodzielnego jedzenia. Dostępne są również pełne zestawy sztućców, zawierające nóż specjalny dla dziecka, pozbawiony ostrego kształtu. Taki zestaw oferuje marka Beaba. Sztućce są także ze stali nierdzewnej, co gwarantuje higienę używania.

Na spacery i w podróży

Łyżeczka z zasobnikiem to produkt idealny na spacery czy wycieczki. Zasobnik wystarczy napełnić półpłynnym jedzeniem, a podawanie pokarmu jest niezwykle proste i wygodne. Łyżeczka od marki KioKids, jak i Boon posiada także ochronną końcówkę, więc można zapakować ją do torby, nie martwiąc się o wylanie jej zawartości. Łyżeczka z zasobnikiem sprawdza się już dla niemowląt od czwartego miesiąca życia.

Gryzak do podawania pokarmów

Gryzak silikonowy od B.box to produkt, który pozwala na zróżnicowanie diety dziecka. W gryzaku można umieścić miękkie owoce lub warzywa, co pozwala na bezpieczne i higieniczne wprowadzanie nowych smaków do jadłospisu dziecka. Gryzak posiada pokrywkę i można go myć w zmywarce, co pozwala na zachowanie sterylności produktu.