607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Kocyki i otulacze

Sortuj:

Wybór kocyka dla niemowlaka - trzy podstawowe funkcje kocyków

Kocyk dla noworodka czy niemowlaka - to bez względu na porę roku absolutne "must have". Dlaczego? Przede wszystkim spełnia różne, czasami bardziej, czasami mniej oczywiste funkcje. Jakie to funkcje?

1. Otula. Noworodek i niemowlę pamiętają, że w łonie mamy było im ciepło i ciasno - taki stan kojarzy się dziecku z bezpieczeństwem. Dlatego też dziecko jest otulane do snu. Można do tego zastosować kocyki, niektóre z nich nawet w swojej nazwie mają słowo otulacz - właśnie dlatego, aby przypomnieć rodzicom lub przyszłym rodzicom do czego może służyć kocyk.

2. Znajomo pachnie - noworodki i niemowlaki mają bardzo rozwinięty zmysł powonienia. Znacznie intensywniej czują zapachy i je zapamiętują. Dlatego ich ulubiony kocyk pachnie im szczególnie. Przede wszystkim pachnie znajomo - rodzicami, domem i samym dzieckiem. W ten sposób mając blisko siebie swój koc dzieci czują się spokojniejsze i bezpieczniejsze. Aby wzmocnić poczucie bezpieczeństwa u małego dziecka warto po praniu, aby mama potarła kocykiem swoje ciało lub nawet sama opatuliła się nim na chwilę - wówczas kocyk choćby tylko trochę przejdzie zapachem mamy.

3. Reguluje temperaturę - kocyk ma zapewnić dziecku właściwą temperaturę podczas snu. Ma zadbać o to, aby zimą dziecku nie było zbyt zimno, a latem zbyt gorąco. Tylko tyle? Nie. Aż tyle. Sami jako dorośli korzystamy z innej pościeli latem, a z innej zimą. Noworodek, aby mógł spokojnie i zdrowo spać także musi mieć zapewnione odpowiednią temperaturę.

Kocyk dla niemowlaka - jaki wybrać materiał?

Producenci i sklepy oferują kilka podstawowych materiałów, z których wykonane są kocyki dla dziecka. Oprócz podstawowych materiałów w sprzedaży są także ich mieszanki. Stąd wybór konkretnego materiału z początku wydaje się trudny, ale jeśli poznamy właściwości konkretnych materiałów, to będzie to znacznie łatwiejsze. Jakie są zatem ich najważniejsze właściwości?

Bambus - tak właściwie wiskoza bambusowa. W ostatnich latach szturmem zdobyła popularność z całej Europie oraz w USA. Dlaczego? Kocyki bambusowe mają naturalne właściwości termoregulacyjne - co sprawi, że można je z czystym sumieniem nazwać kocykami całorocznymi. Jest to ważne szczególnie latem. Dodatkowo włókno bambusowe ma bardzo dobre właściwości antybakteryjne, dobrze pochłania wilgoć i szybko wysycha. Jeśli dołożymy do tego fakt, że kocyki bambusowe są miłe w dotyku otrzymujemy wyjaśnienie dużej popularności kocyków bambusowych. W pielęgnacji tych koców ważne jest, aby w praniu nie stosować żadnych płynów zmiękczających - ponieważ wpływa to negatywnie na naturalne właściwości materiałów bambusowych. W związku z tym, że koce bambusowe powstają z naturalnego składnika jakim jest drzewo bambusowe są one w pełni biodegradowalne.

W BubuKids znajdziecie koce bambusowe popularnej i lubianej marki Memi

Bawełna - bawełna to jeden z najpopularniejszych naturalnych materiałów, z których wykonywana jest nie tylko odzież, ale też i kocyki dla dzieci. Kocyki bawełniane charakteryzuje duża przepuszczalność powietrza, ale jednocześnie zapewnia dziecku ciepło. Tym samym kocyki te najlepiej sprawdzają się w chłodniejsze dni, zimą, wczesną wiosną i późną jesienią. Kocyki bawełniane są delikatne i bardzo przyjemne w dotyku, dlatego też bez obaw można je używać już od pierwszego dnia dziecka. Dla rodziców najmłodszych dzieci ważne będzie także to, że koce bawełniane łatwo się pierze - można to robić nawet w wyższej temperaturze (zgodnie z instrukcją producenta) i nie starci on swoich właściwości ani fasonu.

W naszej ofercie dostępne są kocyki polskiej marki Poofi, z którą współpracujemy bez przerwy od bardzo wielu lat

wełna, muślin, polar, miky, czy jeszcze inna tkanina lub dzianina

Dlaczego warto kupić dwa takie same kocyki?