607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Z okazji narodzin dziecka

Sortuj:

Prezent dla noworodka - jaki prezent dla noworodka przed wizytą?

Przyjęło się, że idąc w odwiedziny do najbliższych lub znajomych, którym w ostatnim czasie urodziło się dziecko, dobrze jest mieć ze sobą jakiś prezent dla noworodka. Jaki to będzie prezent? To zależy. Głównie od tego jakie relacje łączą nas z świeżo upieczonym rodzicami, no i od tego jaką mamy zasobność portfela. Podstawową zasadą w tym zakresie jest to, aby nie wywołać poczucia zakłopotania u obdarowanych. Zatem prezent powinien być tak dobrany, aby raczej oddawał charakter zażyłości pomiędzy darczyńcom a obdarowanym. Nie jest istotna jego wartość - a pomysł i oryginalność.

Prezent dla noworodka chłopiec - prezent dla noworodka dziewczynka

Czy istnieją osobne prezenty dla noworodków w zależności od płci? Zdecydowanie nie. Małym dzieciom jest absolutnie obojętne w jakim kolorze będzie zabawka, którą będą się bawić, w co będą ubrane, jak będzie wyglądało ich łóżeczko, itd. - dla noworodków najważniejsze jest poczucie bliskości z rodzicami. Stąd z punktu widzenia biologii nie ma żadnych w tym zakresie ograniczeń. Oczywiście warto mieć na uwadze poglądy na różnice płci rodziców - są bowiem tacy, którzy bardzo przywiązują wagę do tego, ale z drugiej strony warto być w zgodzie z sobą. W końcu prezent ma być dla noworodka, a nie jego rodziców. Na szczęście większość producentów produktów przeznaczonych dla noworodków (może poza odzieżą) już dawno przestała produkować zabawki i gadżety jednoznacznie wskazujące na płeć dziecka. Gryzaki, kocyki,  przytulanki, pierwsze zabawki niemal w 100% nadają się zarówno dla chłopca i dziewczynki - zamiast zastanawiać się nad tym, czy prezent będzie odpowiedni dla chłopca czy dziewczynki możemy skupić się na tym, czy dziecko będzie się czymś bawić, czy zabawka będzie pasować do wystroju pokoju, itd.

Praktyczny prezeny dla noworodka

Czy prezent dla noworodka musi być funkcjonalny i praktyczny? To zależy od potrzeb obdarowywanej rodziny. Jeśli wiemy, że w domu, który idziemy odwiedzić "nie przelewa się" warto pomyśleć o czymś co będzie praktyczne, a na co obdarowany nie będzie mógł samodzielnie sobie pozwolić lub zakup jakiegoś gadżetu będzie dla niego sporym obciążeniem. Często w tej kategorii prezentów dla noworodków znajdują się różnego rodzaju markowe produkty łączące w sobie jakąś funkcję pomocniczą w opiece nad dzieckiem oraz zabawkę, np. karuzela nad łóżeczko, memory box, mata z pałąkiem, gryzaki, misie szumiące, itd. - niby bez każdego z tych produktów można sobie poradzić. Ale z drugiej strony bardzo one pomagają rodzicom oraz są świetną zabawą dla noworodka lub całej rodziny.