607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Sen

Sortuj:

Produkty ulepszające jakość snu noworodka i niemowlaka.

Wybór produktów i akcesoriów do snu jest niezwykle ważny, ponieważ dzieci do szóstego miesiąca życia zazwyczaj śpią około szesnaście godzin w ciągu doby. Istotne jest, aby zadbać o jakość i komfort snu niemowlaka. - Sen dziecka jest podstawą zdrowia dziecka oraz jego prawidłowego rozwoju, ale także niezwykle ważny czas dla rodziców. Te krótkie chwile, gdy noworodek śpi rodzice zazwyczaj mogą wykorzystać na wykonanie różnych codziennych prac domowych lub chwilę odpoczynku. Stąd można śmiało stwierdzić, że zdrowy sen noworodka, to zdrowie i szczęście całej rodziny.

Pierwsze, przytulne miejsce do spania dla niemowlaka – Kosze Mojżesza

Kosze Mojżesza są bardzo dobrym wyborem, które zapewniają dziecku wygodny i głęboki sen. Kosze cieszą się popularnością, poprzez swój niewielki rozmiar, pozwalający dziecku czuć się bezpiecznie oraz poprzez swoje naturalne wykonanie z łuski kukurydzianej. Wygląd kosza umożliwia dopasowanie do każdego wnętrza. Dla wygody rodziców zaprojektowano także stojaki na kosze w różnych wariantach kolorystycznych. - kosze wykonane są w 100% naturalnych składników (łuska kukurydziana) – przez co zapewniają doskonałą wentylację i stały dopływ świeżego powietrza podczas snu dziecka. Stojaki do koszy Mojżesza nie tylko świetnie wyglądają, zapewniają dodatkowy przepływ powietrza (od dołu), ale także odciążają nadwyrężony miesiącami ciąży kręgosłup – kobieta nie musi aż tak mocno schylać się po dziecko. Oprócz tego kołyski zapewniają odrobinę kołysania dziecka – co wpływa na jego spokojniejszy i dłuższy sen (kołysanie to także naturalny stan, jaki dziecko zna z okresu ciąży). Kosz Mojżesz postawiony na stelażu ułatwia szybkie przełożenie dziecka w nocy z kosza do łóżka rodziców.

Gniazdka firmy Sleepee

Świetnym pomysłem będzie też zakup gniazdek niemowlęcych polskiej firmy Sleepee, które wykonane są w 100% z bawełny oraz posiadają szeroki wybór wzorów i kolorów. Warte uwagi są również śpiworki, które umożliwiają regulację temperatury oraz zapewniają dziecku bezpieczeństwo poprzez brak możliwości przykrycia twarzy czy odkrycia się podczas snu. - ważne jest to, że śpiworki dla noworodków i niemowlaków mocno otulają dziecko. Dziecko wówczas czuje się bezpieczniej – niczym w łonie matki, gdzie nie miało zbyt wiele miejsca i naturalną dla niego sprawą było to, że nie może się poruszać w czasie snu.

Akcesoria do snu – poduszeczki, prześcieradła

W celu zapewnienia dziecku jeszcze większej wygody, trafnym rozwiązaniem będzie zakup misiowej poduszeczki, która poprzez swoją grubość jest miękka i miła w dotyku lub zakup poduszeczki firmy MEMI, wykonanej z tkaniny bambusowej oraz posiadającej właściwości termoregulacyjne. Do łóżeczka idealnie sprawdzą się bawełniane prześcieradła marki Poofi.