607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Pokój dziecięcy

Sortuj:

Własna przestrzeń dziecka

Pokój dziecięcy jest dla dziecka miejscem do spania, zabawy oraz w późniejszym wieku nauki. Dziecko potrzebuje swojej własnej przestrzeni, aby uczyć się samodzielności i mieć możliwość do swojej prywatności. Należy jednak uwzględnić miejsce dla rodzica, ponieważ mimo samodzielnej zabawy dziecka w małym wieku, wciąż potrzebuje ono obecności opiekuna. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne, dlatego w BubuKids oferujemy wiele artykułów, które je zapewniają. Warto zadbać także o to, aby pokój był dla dziecka atrakcyjny wizualnie oraz funkcjonalny. Zabawki powinny być ułożone tak, aby dziecko było w stanie je dosięgnąć, dzięki czemu będzie uczyć się samodzielności. Pokój to także pierwsze miejsce, w którym dziecko zacznie uczyć się dbania o porządek na swojej przestrzeni, więc wszystkie pudełka i worki na zabawki ułatwiają jego utrzymywanie. Design pokoju także powinien podobać się dziecku, jako że jest to miejsce, w którym może wyrażać siebie i poprzez dekoracje otaczać się swoimi zainteresowaniami. We wczesnych latach, wygląd pokoju może szybko się zmieniać, ze względu na wciąż nowe pasje i zajęcia, dlatego powinien stwarzać możliwość na ich rozwijanie.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważnym elementem pokoju dziecięcego jest jego bezpieczeństwo. Pokój dziecka powinien zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom i stwarzać bezpieczne miejsce do spędzania czasu. Prince Lionheart oferuje wiele zabezpieczeń na krawędzie i narożniki, więc można zabezpieczyć takie meble jak szafka nocna czy komoda, które znajdują się w pokoju dziecka. Osłona narożników i krawędzi dostępna jest w różnych kolorach, tak aby pasować do uniwersalnych kolorów mebli. Osłona jest estetyczna i wykonana z miękkiej pianki. A dla małych dzieci, które śpią w łóżeczkach ze szczebelkami, również dostępna jest osłona przed ząbkowaniem. Zabezpiecza ona delikatne zęby i dziąsła dziecka. Wykonana jest z nietoksycznego i bezpiecznego silikonu. Do umiejscowienia jej nie potrzeba użycia kleju.

Nauka samodzielności

Własny pokój dziecka uczy je samodzielności. Oddziela od rodziców i pozwala na większą niezależność. Aby pomóc dziecku w rozwijaniu samodzielności warto zakupić produkty, które mu to umożliwią. Podest od Prince Lionheart pozwala na dosięgnięcie wyżej postawionych zabawek czy innych ważnych dla dziecka rzeczy. Podest od Prince Lionheart dostępny jest w dwóch wersjach – jako jednostopniowy lub dwustopniowy dla młodszych dzieci, które potrzebują większego podwyższenia. Produkty od amerykańskiej marki pozbawione są dziecinnych i infantylnych wzorów, dzięki czemu wpasują się w każdą przestrzeń i stanowią estetyczny, praktyczny element w pokoju dziecięcym.

Utrzymywanie porządku

Dziecko we własnym pokoju musi także nauczyć się dbania o porządek. Z początku potrzebuje do tego pomocy rodziców i aby pomóc dziecku nauczyć się dbać o swoją przestrzeń warto zapatrzeć się w worek na zabawki od Play&Go. Worek na zabawki ułatwia systematyczne sprzątanie i pokazuje, że dbanie o czystość nie musi być trudne. Worek na zabawki to także możliwość spakowania ulubionych zabawek na wyjazdy czy w podróż. Po otworzeniu worka służy jako mata, więc jest też świetnym miejscem do zabawy. Worek dostępny jest w czterech kolorach.

Maty podłogowe

Dziecko swój czas podczas dnia spędza głównie bawiąc się na podłodze. Dlatego tak istotnym jest, aby podłogę zabezpieczyć od zimna lub nagrzania w lato. Maty podłogowe oferują producenci wysokiej jakości produktów – Prince Lionheart, SkipHop i Sleepee. Mata piankowa od tych producentów wykonana jest z bezpiecznej, miękkiej pianki niezawierającej szkodliwych substancji. Pianki zaprojektowane są w różne kolory i motywy, więc można dopasować je do upodobań dziecka lub rodzica. A dla noworodków, dostępne są maty aktywizujące od Little Dutch i SkipHop. Mata aktywizująca oprócz wygodnego miejsca do leżenia, stanowi zabawę dla niemowlaka poprzez swoje sensoryczne zabawki i elementy.

Lampki nocne

Aby ułatwić dziecku zasypianie świetnie nadają się do tego lampki nocne. Noce bez obecności rodziców mogą być z początku dla dziecka trudne, mogą też mierzyć się z lękiem przed ciemnością, dlatego lampki nocne są idealnym rozwiązaniem. W BubuKids posiadamy lampki nocne od najpopularniejszych producentów między innymi takich jak Djeco. Djeco oferuje lampki nocne w kształcie kuli śnieżnej z jelonkiem lub baletnicą umiejscowioną w środku. Po włączeniu produktu płatki w kuli zaczynają powoli wirować, a lampka świeci tęczowym, opalizującym światłem. Produkt wyłącza się po czterdziestu pięciu minutach, więc dziecko może spokojnie zasnąć przy delikatnym świetle. Poza lampkami nocnymi, warto zapatrzeć pokój dziecięcy w naklejki fluorescencyjne na ścianę. Naklejki dostępne są od Djeco i Apli Kids z motywem gwiazd lub kosmosu. Naklejki po zgaszeniu światła, świecą się jakiś czas, więc dziecko może skupiać na nich swoja uwagę podczas zasypiania, co działa wyciszająco i ułatwia zasypianie. Po zgaszeniu światła, pokój nie jest całkowicie ciemny, dzięki czemu dziecko czuje się bezpieczniej. A dla dzieci, które samodzielnie chcą wykonać swoją lampkę nocną świetnym produktem jest kula plazmowa od Buki. Kula reaguje na dotyk a nawet na dźwięki. Stanowi idealną dekorację do pokoju. Jak każdy produkt od Buki, służy ona do przeprowadzania eksperymentów i w jej opakowaniu znajduje się instrukcja na ich wykonanie. Kula plazmowa kierowana jest do dzieci od czternastego roku życia.

Bajki na dobranoc

Aby wzbudzić w dziecku pozytywne kojarzenie pójścia spać warto przed snem opowiadać dziecku opowieści, tak aby dziecko czekało na nie i kojarzyło je z chwilą kładzenia się do łóżka. Moulin Roty to marka, która oferuje projektory z pięknymi ilustracjami. Ilustracje przedstawiają różne opowieści. Każdy projektor posiada trzy inne bajki, ale można dodatkowo zakupić kolejne bez konieczności kupowania nowego projektora. Projektor jest mały i poręczny, dzięki czemu wyświetlanie ilustracji na ścianie czy suficie jest niezwykle proste. Bajki pozytywnie wpływają na wyobraźnię dziecka i ułatwiają zasypianie w miłej atmosferze. Dostępne są również większe zestawy projektorów. Największy posiada trzydzieści dwie opowieści, bilet na seans filmowy oraz bloczek do wpisywania nazwy seansu, więc jest to idealna zabawa dla dzieci lubiących kino, które mogą zrobić samodzielnie w domu.

Dekoracje

Dekoracje są nieodłącznym elementem pokoju dziecięcego. Takim elementem może być szkatułka pozytywka od Djeco. Szkatułka posiada małą szufladę, na najdrobniejsze skarby dziecka czy biżuterię. Szkatułka zaprojektowana jest w różne warianty kolorystyczne i motywy. Dostępna jest między innymi z jednorożcem, elfem, jelonkiem, ptaszkiem i pandą. Są także szkatułki w kształcie serca lub domku. Każda pozytywka grą inną melodię i ma inny kolor. Szkatułka stanowi dla dziecka prawdziwą atrakcję i zabawę.