607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Bibs - zmiana kształtu i wielkości smoczka oraz pakowanie

Od jakiegoś czasu zarówno my, jak i producent oraz polski dystrybutor marki Bibs otrzymujemy z zapytania wiązane z wielkością i kształtem nowo zakupionych smoczków. Zapytania te pojawiają się po dokonaniu zamówienia drugiego smoczka tej marki. Spora grupa rodziców zdziwiona jest, że zamawia smoczek tej samej wielkości lub nawet większy co za pierwszym razem, a po otwarciu opakowania okazuje się, że jest on dużo mniejszy niż posiadany już Bibs.

Pierwszą myślą jest "w sklepie się pomylili się i wysłali nie ten rozmiar co trzeba". Wówczas dostajemy od Was maile i telefony z prośbą o wymianę smoczka. Dopiero w trakcie rozmowy okazuje się, że wszystko się zgadza - wszystko zostało wysłane poprawnie, tylko rodzic niepotrzebnie dokonuje porównania wielkości i kształtu nowego smoczka ze starym Bibsem.
Kolejna rzecz, jaka budzi Wasz niepokój i z jaką zgłaszacie się to nas to różne faktury i odcienie smoczka. Dziwi Was to, że smoczki z tego opakowania są różnego koloru (mają różny odcień) od siebie.

Poniżej postaramy się wyjaśnić wszystkie Wasze wątpliwości.


Czy to prawda, że smoczki Bibs zmieniają swój kształt?
Tak, jak napisaliśmy we wstępie: smoczki zmieniają swoją wielkość. Ale nie tylko wielkość - zmieniają także swój kształt.

Co jest przyczyną zmiany wielkości i kształtu smoczka Bibs?
Smoczki BIBS, a właściwie ich końcówki, są wykonane z materiału organicznego: kauczuk pozyskiwany z drzewa Hevea. Do produkcji smoczków nie używa się chemikaliów. W związku z tym, smoczek zachowuje naturalne właściwości kauczuku. A ten jest materiałem elastycznym i rozciągliwym.

Dlatego też Bibs będzie pod wpływem pracy ust dziecka zmienia kształt i zwiększa swoją objętość. Intensywnie ssany Bibs będzie się rozszerzał, a sama jego końcówka będzie się zaokrąglała. Docelowo będzie przypominała prawie idealną kulę. Wynika to z tego, że wnętrze smoczka jest wypełnione powietrzem (aby uzyskać odpowiednie właściwości dynamiczne). Każde użycie przez dziecko smoczka powoduje, że do końcówki dostaje się powietrze,  a sama końcówka pompuje się niczym piłka i za każdym za każdym ssaniem powiększa się i zmienia swój kształt.


Po jakim czasie kształt smoczka się zmienia?
To zależy. Od czego? Głównie od intensywności używania smoczka przez dziecko. Jedno dziecko zużyje smoczek w 30 dni, inne będzie go spokojnie używać przez 45-60 dni. Wynika to z częstotliwości używania Bibsa, czasu jaki spędza w ustach dziecka oraz zapału z jakim dziecko ssie smoczek. Wszystkie te czynniki wpływają na czas jakim można się cieszyć jednym i tym samym Bibs'em.

Dlaczego smoczki mają różne odcienie i kolory końcówki?
Tak, jak już wspomnieliśmy wcześniej smoczki Bibs są wytwarzane z naturalnego kauczuku z drzewa Hevea. I na ich kolor oraz przezroczystość wpływają czynniki naturalne. W zależności od czasu w jakim pozyskiwane jest mleczko z drzew smoczki mogą się różnić kolorem lub stopniem przeźroczystości. Ponadto smoczki BIBS, tak jak niemal każdy wytwór natury nie mogą być identyczne. I nie są, właśnie dlatego, że są wykonane w 100% z naturalnego półproduktu. Dodatkowo w Bibs'ach nie stosuje się żadnych dodatków chemicznych, których celem miałoby być uzyskanie powtarzalności produktu pod względem barwy. Dlatego też w każdej serii nie ma 2 takich samych smoczków, a każdy Bibs jest jedyny we własnym rodzaju - zupełnie jak w naturze. Dzięki temu macie pewność, że podobnie jak Wasze dziecko, także i jego smoczek są wyjątkowe - jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne!

Dlaczego niektóre smoczki zapakowanie są w woreczek z organzy oraz woreczek foliowy z logo BubuKids?

Dlatego, że smoczki które sprzedawane są pojedyczno lub w zestwach towrzonych przez nas polski dystubutor dostarcza do nas tylko w woreczkach z organzy. My na czas transporu dodatkowo zabezpieczamy smoczki, umieszczając je w woreczki spożywcze i plombujemy za pomocą naszego logo. Po otwarciu zaplombowanego worka nie ma możliwości odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Dodatkowo woreczek spożywczy chroni smoczek w czasie transportu. Dzięki temu nasi klieni zawsze mają pewność, że smoczki Bibs zakupione w BubuKids są zawsze nowe!


aktualności bubukids promocje rabaty