607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Zwierzaki na Arktyce - powrót gry dla najmłodszych

Niewiele jest na świecie gier stworzonych z myślą o najmłodszych dzieciach, np. takich które mają zalewie dwa, dwa i pół lub trzy lata. Wynika to z tego, że dzieci w tym wieku nie nie operują sprawnie abstrakcyjnymi pojęciami matematycznymi (nawet tak podstawowymi, jak liczenie). Nie mają także jeszcze rozwiniętej małej motoryki na tyle, aby móc swobodnie i dokładnie poruszać się pionkami po jakiejkolwiek planszy. Kolejny problem jaki napotykają rodzice małych dzieci w różnego rodzaju grach - to brak skupienia uwagi na grze przez dłuższy czas. Nie ma także co ukrywać, że fabuła i zasady gry dla niespełna trzyletniego dziecka muszą być z jednej strony proste, aby dziecko mogło je zrozumieć - z drugiej strony muszą być atrakcyjne i wciągające dla dziecka (i dla rodziców lub starszego rodzeństwa także).

Dlatego też w BubuKids od wielu lat zwracamy szczególną uwagę na gry marki Djeco - jest to producent, który zaprojektował i wyprodukował kilkanaście różnych gier właśnie z myślą o maluchach.

Każda z gier Djeco, to w zasadzie małe dzieło sztuki. Zarówno pod względem pomysłu na grę, jak i wykonanie. Nie inaczej jest z grą Little Cooperation (czyli Zwierzaki na Arktyce). Jeśli chodzi o wykonanie, to mamy tu kartonowe elementy planszy (którą można rozłożyć dosłownie gdziekolwiek), mamy drewniane klocki, mamy kostkę, na której są zrozumiałe dla dziecka obrazki i co najważniejsze mamy figury z doskonale znanymi dzieciom zwierzątkami. Jeśli chodzi o przebieg gry, to jest on wciągający - nigdy nie wiadomo jak się skończy rozgrywka: czy będzie zwycięstwo, czy porażka. Co ciekawe - w grze nie ma wygranych i nie ma przegranych. Albo wygrywają wszyscy, albo nikt. Gra jak sama jej nazwa mówi uczy kooperacji. Współpraca wszystkich zawodników jest kluczem do uratowania zwierzątek.
Grę można kupić u w naszym showroomie przy ul. Skośnej 12 w Krakowie (prosimy pamiętać o wcześniejszym umówieniu się na wizytę u nas) lub on-line. Więcej szczegółów o grze można znaleźć na stronie: Little Cooperation - Zwierzaki na Arktyce

Gra przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy, a czas rozgrywki to zalewie około 10 minut - dzięki temu można w każdej chwili zagrać w nią wraz z dziećmi.
aktualności bubukids promocje rabaty