607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Zabawki do piaskownicy i na plażę

Dlaczego dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy i na plaży? To proste! Dla dziecka piaskownica to przestrzeń wielkiej wolności. Wolności twórczej - gdzie można budować budowle, kopać tunele, zapełniać konstrukcje wodą. Wolności niszczenia - tak, dzieci uwielbiają niszczyć - zwłaszcza to co zbudowały samodzielnie, dzięki temu w całej rozciągłości czują swoją moc sprawczą. Mogą zbudować, mogą zepsuć to co stworzyły i nie spotyka się to z żadną negatywną reakcją rodziców. Piaskownica lub plaża to także wolność od rodziców. Tak! Choć małe dziecko potrzebuje bliskości rodziców, to potrzebuje także przestrzeni, w której będzie ćwiczyło swoją samodzielność. A umówmy się, że piaskownica to tradycyjne miejsce spotkań rodziców - w czasie gdy dzieci oddają się beztroskiej zabawie rodzice na ławeczkach, kocach, itd. mogą na spokojnie porozmawiać o swoich sprawach, od czasu do czasu rzucając okiem na swoją pociechę.

Zabawy w piasku mają też świetny wpływ na rozwój dziecka. Nasypywanie pisaku do wiaderek, przesypywanie ich do foremek, oklepywanie foremek, itd. - to doskonałe ćwiczenia tzw. małej motoryki. Zabawa taka wymaga koncentracji, koordynacji ręka-oko oraz często niemałej precyzji. Kopanie rękami w piasku, zbieranie go w pięści, aby coś nim posypać ćwiczy nadgarstek (przygotowanie do rysowania i pisania), itd. Mało tego! Drobne ziarna piasku oraz małe kamyczki, które są nieodzownym elementem ozdobnym bardzo pozytywnie wpływają na poprawę sensoryki - uwrażliwiają małe dłonie na nowe bodźce.

Wyjście do piaskownicy to dla dziecka dość ważna wyprawa - odpowiednio pokierowane przez rodziców dziecko zaczyna uczyć się planowania małych wypraw, pamiętania o tym co trzeba zabrać, jak się zapakować z tym wszystkim do torby lub wózka. Sama zabawa to też lekcje o tym, czym jest przyczyna i skutek oraz tego, że pewne działania są zależne od poprzednich.

Nie możemy też zapomnieć o kolejnej bardzo istotnej funkcji zabawy w piaskownicy - socjalizacji. Wiele zabaw w piasku wymaga współpracy lub interakcji z innymi dziećmi. Tu dziecko uczy się pierwszych zasad współżycia społecznego, określa z kim chce, a z kim nie chce się bawić. Rozważa komu chce pożyczyć swoją zabawkę, a od kogo chce samemu coś pożyczyć.

Mając pełną świadomość tego, jak ważną rolę w życiu dziecka (i rodzica) odgrywa zabawa w piasku w BubuKids mamy całe mnóstwo zabawek zachęcających do spędzania długich godzin w piasku.

Scrunch - zabawki do piasku niezastąpione w dalekich podróżach. Wiaderka, konewki i foremki wykonane są z trwałego i solidnego silikonu - dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca. Silikonowe produkty tej marki są odporne na działanie promieni UV. są odporne na działanie promieni UV. Można je także używać w temperaturach od -40 stopni C do +230 stopni C.

Scrunch wiaderko z silikonu, foremki, konewka

Quut - belgijska marka wyróżniona nagrodą Red Dots Award (Oskarem dla designerów). Dodać trzeba, że zupełnie zasłużenie. Wszystkie zabawki do piasku tej firmy to wyjątkowa funkcjonalność połączona z niecodziennym designem i bardzo ciekawą kolorystyką. Obok tych zabawek ani dzieci, ani dorośli nie potrafią przejść obojętnie. Marka z każdym rokiem wprowadza nowe produkty lub odświeża dotychczasowe hity zmieniając im kolory. Od chwili pojawienia się Quut na światowym rynku zabawki do piasku tej marki wyznaczają trendy i są wzorem dla innych.

Quut Triplet łopatka, grabki, lejek, sitko - 5w1B.toys - zabawek marki B.Toys nikomu chyba już nie trzeba przedstawiać. Mają one status kultowych nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Zabawki do piasku tej marki, tak jak inne ich produkty, stawiają duży nacisk na rozwój motoryki i sensoryki dzieci. Choć z pozoru wyglądają zwyczajnie, to wystarczy spojrzeć na nie z bliska, dotknąć je aby szybko zrozumieć, że są one wykonane z wysokiej jakości tworzywa, mają wiele ciekawych funkcji i same zachęcają do zabawy.


 
aktualności bubukids promocje rabaty