607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Jak skutecznie pomoć dziecku w nauce matematyki?

Połącz zabawę z matematyką i spraw, że nauka będzie fascynującą przygodą.

Czas na matematykę!

Zbliżający się nowy rok szkolny to doskonały moment, aby zastanowić się nad tym, jak wspomóc rozwój umysłowy swojego dziecka. Jednym ze sposobów na rozwijanie umiejętności matematycznych i logicznego myślenia jest korzystanie z zabawek matematycznych. Te kreatywne i edukacyjne narzędzia nie tylko dostarczą dziecku rozrywki, ale również wzmocnią jego zdolności poznawcze, co przyczyni się do lepszego radzenia sobie w szkole.

Każde dziecko jest małym odkrywcą – jego ciekawość i zdolności rozwijają się wraz z każdym dniem. Wprowadzenie go do świata zabawek matematycznych to jedna z najlepszych inwestycji w przyszłość.

Nauka przez zabawę

Wyobraźcie sobie, że matematyka może być ekscytującym wyzwaniem, które wciąga jak najlepsza gra komputerowa. Zabawki matematyczne to właśnie taki sposób na naukę. Są to narzędzia, które angażują umysł dziecka w myślenie analityczne, rozwiązywanie problemów i twórcze podejście do matematyki. Każda zabawka jest jak zagadka, która odkrywa przed dzieckiem świat liczb, wzorów i kształtów.

Edukacja dostosowana do wieku

Zabawki matematyczne występują w różnorodnych wariantach, dopasowanych do wieku i poziomu zaawansowania. Już nawet roczne maluchy mogą bawić się zabawkami, które wprowadzą je w matematyczny świat.

Naszą propozycją zapoznawania najmłodszych (1+) maluchów z cyframi są: piramidy- kartonowe wieże z cyferkami. W naszym sklepie znajdziecie różne piramidy, które barwnymi kolorami przyciągają uwagę malca. Na ściankach klocków znajdują się pięknie ilustrowane obrazki ze zwierzętami, pojazdami, roślinami oraz mniejsze ilustracje z cyframi służące do nauki liczenia. Dzięki temu maluch, układając wieżę od największych elementów do tych najmniejszych, zapoznaje się z cyframi od 1 do 10.


Kolejną zabawką (2+) jest popularna i uwielbiana zabawka od Fat Brain Toys- Dimpl Digits.

To zabawka sensoryczna w postaci kolorowych bąbelków, które można wciskać i wypychać. Tak prosta, a genialna zabawa, zapewni dziecku mnóstwo godzin frajdy. Każdy bąbelek z jednej strony ma wytłoczone cyferki od 1 do 10 z towarzyszącym mu napisem w języku angielskim, z drugiej strony kropki reprezentujące cyfrę i opis w języku hiszpańskim. Zabawka stymuluje sensorycznie, wciąga i zapoznaje malucha z cyframi.


Dla 3-letnich i starszych dzieci, które pierwsze obcowanie z cyframi mają już za sobą, możemy zaproponować wagę matematyczną francuskiej firmy Buki. To zabawka idealna do nauki mieszania kolorów, ważenia i wykonywania łatwych obliczeń matematycznych. Dzieci mogą nauczyć się wagi i równoważyć ją za pomocą dwóch dostarczonych tac. Starsze dzieci nauczą się liczyć poprzez zabawę. Aby znaleźć rozwiązania dla 30 kart z zadaniami, dzieci muszą zawiesić ciężarki, aby zrównoważyć wagę i znaleźć właściwą odpowiedź! Mogą robić wszelkiego rodzaju obliczenia: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.

 

Eduludo- seria gier marki Djeco, które edukują poprzez zabawę dzieci już od 4 roku życia. To gry, które świetnie sprawdzą się w przedszkolu. W tej serii znajdziecie grę Quantitix, która wspiera rozwój logicznego myślenia, idei matematycznych, nauki liczenia do pięciu, a także Additions- grę, która pomoże w nauce dodawania. Piękne ilustracje, kolorowe elementy ułatwiają naukę i są gwarancją super zabawy.


Dla dzieci (5+), które przygotowują się do pójścia do szkoły, lub już ćwiczą naukę pisania, świetnie sprawdzą się klocki Plus-Plus. Klocki rozwijają u dziecka koordynację ręka-oko oraz precyzyjne umiejętności motoryczne. Układając klocki Plus-Plus dziecko rozwija wyobraźnię, zręczność i cierpliwość. Intensywne kolory stymulują zmysł wzroku i zachęcają dziecko do zabawy. Klocki Mini Mix - ABC 123 zawierają, aż 80 zadań na 40 kartach pracy, w których oprócz alfabetu znajdziecie cyfry 0 - 9, oraz działania matematyczne. Rysunek z wrysowanymi elementami jest w skali 1:1, więc dziecko może układać klocki bezpośrednio na karcie pracy. To kolejny świetny sposób na naukę!


Dla dzieci od 6 roku życia, super sprawdzi się gra o nazwie modny krokodyl od BS toys. To doskonałe połączenie zabawy i matematyki. Liczy się tu szybkość umysłu, spostrzegawczość i oczywiście matematyka. Zadaniem graczy jest jak najszybsze złapanie, za pomocą przyssawki, karty z prawidłową cyfrą. Oglądaj dokładnie strój modnego krokodyla, losuj karty, mnóż lub dodawaj i łap kartę z wynikiem działania. Dużo śmiechu, ćwiczenia zręczności z przyssawkami i szybkiego liczenia.


Zabawek matematycznych jest wiele i każdy rodzic z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla swojego malucha. To tylko kilka propozycji zabaw, które jednocześnie uczą. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą zabaw edukacyjnych, nie tylko tych matematycznych. ;)

Uczeń na piątkę

Zabawki matematyczne to nie tylko źródło radości i zabawy dla dzieci, ale także skarbnica umiejętności, które mogą okazać się niezwykle przydatne w szkole. Dzięki kreatywnemu podejściu do nauki dzieci uczą się myślenia logicznego, analizowania sytuacji i rozwiązywania problemów – umiejętności, które stanowią solidne fundamenty dla osiągnięć w matematyce i innych dziedzinach. Zabawki matematyczne nie tylko rozbudzają pasję do liczb i wzorów, ale również sprawiają, że nauka staje się fascynującą przygodą.

Wsparcie pasji i różnorodność aktywności

Jednakże, choć zabawki matematyczne są fantastycznym narzędziem, ważne jest, aby pamiętać, że każde dziecko jest wyjątkowe. Pasje i zainteresowania różnią się w zależności od osobowości i predyspozycji. Zachęcanie dziecka do różnorodnych aktywności, takich jak sport, sztuka plastyczna czy muzyka, jest równie ważne. Daje to dziecku możliwość odkrywania swoich talentów, rozwijania umiejętności społecznych i wiele więcej.


Podsumowując: wprowadzając zabawki matematyczne do życia swojego dziecka, oferujemy mu szansę na rozwijanie umiejętności matematycznych w wesoły sposób. Matematykę maluch będzie kojarzył z zabawą, dzięki czemu jeszcze chętniej podejmie się nowych wyzwań. Nie zapominajmy jednak, że każde dziecko ma swoją unikalną pasję i zdolności. Wspierając różnorodne aktywności otwieramy przed nim drzwi do odkrywania nowych obszarów i kształtowania kompleksowego rozwoju. Dlatego w nowym roku szkolnym warto zachęcać dzieci zarówno do matematycznych wyzwań, jak i do fascynujących podróży w świat innych zainteresowań. Niech to będzie czas pełen odkryć, nauki i radości z różnorodności.

 waga matematyczna

Waga matematyczna - Buki

Waga matematyczna francuskiej marki Buki - idealna do nauki mieszania kolorów, ważenia i wykonywania łatwych obliczeń matematycznych!

Modny krokodyl, gra matematyczna, logiczna - BS Toys

Gra matematyczna Modny krokodyl - BS Toys - to doskonałe połączenie zabawy i matematyki. Liczy się tu szybkość umysłu i spostrzegawczość.
parasolka dla dzieci żabki
klocki ABC123

Klocki Mini Mix ABC 123 - Plus-Plus

Klocki Mini Mix ABC 123 - Plus-Plus - 80 zadań na kartach pracy doskonale pomaga w nauce alfabetu i poznawaniu cyfr.
aktualności bubukids