607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Luty miesiącem dinozaurów

Luty to miesiąc dinozaurów! Z tego względu, że już 26 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Dinozaura. Zapraszamy Was do magicznego świata, gdzie czas zastygł w epoce dinozaurów, a każdy krok to okazja do  odkrywania nowych, tajemniczych, prehistorycznych historii. Dinozaury interesują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ich ogromne rozmiary, dziwaczne kształty i tajemnicze życie sprawiają, że stanowią niekończące się źródło fascynacji. Gotowi na poznanie kilku ciekawostek, które mogą zaintrygować zarówno maluchy, jak i rodziców?

Czy dinozaury istnieją?

Wiedzieliście, że Dinozaury żyły na ziemi przez 165 milionów lat? Oznacza to, że przebywały na naszej planecie 64 razy dłużej niż ludzie (2.5 miliona lat) i występowały na wszystkich współczesnych kontynentach. Były to także największe zwierzęta, jakie kiedykolwiek istniały. Na ich czele były zauropody, które mierzyły nawet 60 metrów długości i ważyły ponad 100 ton.

Czy warto bać się dinozaurów?

Na pewno każdy rodzic kojarzy kultowy film “Jurassic World”, w którym dinozaury zostały przedstawione jako drapieżne stworzenia, które stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla człowieka. Tymczasem dinozaury w większości były roślinożerne i przekąska z “ludzi” zdecydowanie ich nie interesowała. Szacuje się, że aż około 75% wszystkich dinozaurów była roślinożerna, ze względu na środowisko jakie zamieszkiwały.

Nauka przez zabawę

Dinozaury to nie tylko tajemnicze zwierzęta, obiekty badań paleontologów, czy wytwory popkultury, ale także ulubieni bohaterowie wielu maluchów. Często to właśnie dzieci wiedzą więcej na temat dinozaurów niż sami rodzice. Fascynacja tymi prehistorycznymi stworzeniami przenosi się na różnorodne aktywności. Od czytania książek i oglądania filmów, po kolekcjonowanie figurek dinozaurów. Warto wspierać dzieci w rozwijaniu ich pasji, a zabawki zdecydowanie w tym pomogą.

Przegląd dinozaurowych zabawek:

1. Puzzle, zarówno te magnetyczne (SCRATCH),  jak i konturowe (Madd Capp), będą wspaniałym sposobem na spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Uczą cierpliwości, a ułożony obrazek udekoruje pokój małego miłośnika lub miłośniczki dinozaurów.

2. Dart to znana i lubiana gra, która rozwija zręczność i koordynację ruchowo-wzrokową u dzieci.  Teraz rzutki mamy dla Was także z motywem dinozaurów. Rzutki SCRATCH zawierają dwustronną planszę, która zapewnia jeszcze więcej frajdy!

3. Każdy prawdziwy fan dinozaurów posiada w swojej kolekcji prehistoryczne jaja. Marka Buki oferuje wiele zestawów jaj, z których po włożeniu do wody, wykluje się prawdziwy dinozaur. Znajdziecie również jaja, które swoim wyglądem przypominają skamielinę i aby dostać się do wnętrza, trzeba zamienić się
w prawdziwego odkrywcę i je rozłupać za pomocą zawartych w zestawie narzędzi.

4. Dinozaury stanowią także motyw wielu zestawów kreatywnych, które pobudzają twórcze myślenie dzieci. Są to wydrapywanki, mozaiki, łatki  oraz zestawy do tworzenia dinozaurów z origami od Djeco. Ta marka to także tatuaże, które oczywiście znajdziecie z motywem dinozaurów!

5. Klocki Mini Mix Plus-plus, to dopiero frajda! Stwórzcie swoją własną kolekcję przestrzennych dinozaurów, które potem staną się super dekoracją pokoju!

Inne zabawki z motywem dinozaurów od Buki:

-Zestaw małego chemika, w którym z łatwością wyhodujecie własnego, kryształowego dinozaura.

-Zestaw figurek, który rozwinie motorykę dłoni dziecka - figurki dinozaurów trzeba będzie skręcić za pomocą śrubokręta.

-Do wieczornych opowieści zdecydowanie przyda się mini projektor, który sprawi, że dinozaury pojawiać się będą na ścianie lub suficie!

-Zestaw ze szkieletami - zostań małym archeologiem i przy pomocy młoteczka oraz dłuta odkop szkielety dinozaurów z bloczku ze skamieliną.

-Zestaw “wulkan i dinozaury”, z którym przeprowadzisz aż 15 eksperymentów związanych z wulkanami i dinozaurami.

-Pudełko z niespodziankami - wybierz torebkę, otwórz ją i odkryj swoją niespodziankę: naszywki, puzzle, szkielety do złożenia, figurki i zęby dinozaurów,
z których możesz zrobić naszyjnik.

Podsumowując

Zapraszamy Was do przejrzenia i odkrycia naszej całej oferty zabawek z motywem dinozaurów. Zachęcamy do wspólnej zabawy, dzięki której maluchy mogą przenieść się w odległe czasy, stać się małymi paleontologami, a jednocześnie rozwijać umiejętności społeczne i kreatywne. Zabawki dają możliwości podróży w czasie, podczas której dzieci stają się eksploratorami fascynującego świata dinozaurów! Zabawa pozostawi wiele wspaniałych wspomnień, a być może zamiłowanie do dinozaurów przerodzi się w wielką pasję, która będzie trwała latami! Każda z proponowanych zabawek, stanowi wspaniały prezent dla dzieci w każdym wieku. To okazja do rozmowy, rodzinnej zabawy i poszerzania swojej wiedzy.

 Klocki

Klocki Mini Mix 600 szt., Dinozaury - Learn to build - Plus-Plus

Klocki Mini Mix 600 szt. - Dinozaury - Plus-Plus -  można z nich zbudować zarówno płaskie jak i przestrzenne konstrukcje.

Origami, zestaw kreatywny, dinozaury - Ludattica

Origami - Dinozaury - Ludattica - aż 12 różnych modeli dinozaurów, arkusze do składania postaci dinozaurów oraz elementy do wycinania i doklejania.
Origami - Dinozaury - Ludattica
Puzzle konturowe - Raptor - Madd Capp

Puzzle konturowe, 100 el., Raptor - Madd Capp

Puzzle konturowe, 100 el., Raptor - Madd Capp - sprzyja aktywności ruchowej i zapewnia udaną zabawę.
aktualności bubukids