607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Kiedy zacząć dbać o higienę jamy ustnej dziecka?

Dzięki zestawowi dla dzieci do mycia zębów Prince Lionheart EyeFAMILYTM,  stworzonemu w klimacie popularnych filmów rysunkowych, codzienne mycie zębów może stać się dla maluszków przyjemną zabawą.

Dlaczego dbanie o zęby mleczne jest ważne?

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jak należy zadbać o zęby mleczne Twojego maluszka, warto zrozumieć, dlaczego to tak istotne. My, dorośli, doskonale zdajemy sobie sprawę, że higiena jamy ustnej to gwarancja zdrowia i… uroczego uśmiechu. Może Cię zdziwić informacja, że dbałość o higienę jamy ustnej powinna rozpocząć się już w okresie niemowlęcym. Nawet jeśli Twoje dziecko jeszcze nie ma ząbków, należy podejmować kroki, aby utrzymać czystość dziąseł, a każdym nowo pojawiającym się "mleczakiem" opiekować się tak, jakby miał pozostać na zawsze.

Pielęgnowanie zębów mlecznych to inwestycja na całe życie Twojego dziecka

"Mleczaki" wypadną w końcu, ustępując miejsca stałym zębom, ale nie oznacza to, że można odpuścić sobie ich codzienną pielęgnację. Warto wiedzieć, że próchnica może dotknąć nawet rocznego szkraba, gdyż "mleczaki" są bardzo podatne na jej dwa specyficzne rodzaje, których leczenie jest trudniejsze niż w przypadku zębów stałych.

Dbanie o zęby mleczne stanowi inwestycję na przyszłość - decyduje o zdrowiu zębów stałych, ma wpływ na prawidłowe kształtowanie się struktury twarzoczaszki i narządu mowy. Zawiązki zębów stałych tworzą się pod korzeniami mlecznych niemal natychmiast po ich pojawieniu się. Zaniedbane i chore "mleczaki" zwiększają ryzyko powstawania uszkodzeń zębów stałych, które za kilka lat pojawią się w jamie ustnej Twojego dziecka. Dlatego bez względu na to, czy mamy do czynienia z zębami mlecznymi, czy stałymi, konieczne jest codzienne ich mycie. To nie podlega dyskusji.

Dbajmy o zęby zanim się pojawią

W okresie niemowlęcym nie ma sensu wyrabiać w dziecku nawyku mycia zębów. Inicjatywa w tych sprawach należy do Ciebie. Oto trzy proste zasady, których trzeba trzymać się w tym okresie:

  • Po pierwsze - jeśli Twoje dziecko używa butelki, nigdy nie kładź jej do łóżka w zastępstwie smoczka. Trzymanie mleka w ustach niemowlęcia pozwala cukrom w nim zawartym na tworzenie siedliska bakterii, które powodują próchnicę. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy pojawi się pierwszy ząb. W związku z tym karm maluszka trzymając w swojej dłoni butelkę, a gdy po jedzeniu nie chce się uspokoić, śmiało daj mu smoczek.

  • Po drugie - nie narażaj dziecka na kontakt z Twoimi bakteriami. Prawdopodobnie przekazujesz mu swoją ślinę częściej niż myślisz. Ważne jest, aby nie przyzwyczajać się do dzielenia się z dzieckiem naczyniami ani używania własnych ust do „czyszczenia” smoczka. Rodzeństwo również nie powinno korzystać z tych samych sztućców ani kubków.

  • Po trzecie - wykaż swoją aktywność. Na rynku dostępne są delikatne silikonowe nakładki na palec, którymi można czyścić dziąsła i wewnętrzną stronę policzków dziecka. Wystarczy robić to raz dziennie przed snem. Im wcześniej nauczysz dziecko, że należy myć dziąsła, a potem zęby i jamę ustną, tym szybciej się przyzwyczai do tego zabiegu. A gdy podrośnie samo zacznie dbać o zęby, bo będzie już wiedziało, że tak powinno się robić.

Kiedy przyzwyczaić maluszka do szczoteczki?

Wspomniane wyżej czyszczenie dziąseł i jamy ustnej dziecka to dobry wstęp do zapoznania go ze szczoteczką i pastą. Gdy tylko zobaczysz pierwsze nieśmiało przebijające się "mleczaki", możesz przejść do pierwszej miękkiej szczoteczki do zębów dla niemowląt. Na początku tylko ją zwilż i przyzwyczaj dziecko do jej obecności w buzi. Jeśli ząbkuje, będzie chciało gryźć szczoteczkę, do czego powinieneś je zniechęcić. Następnie wprowadź do porannego i wieczornego zabiegu odrobinę pasty do zębów przeznaczonej dla małych dzieci. Minie trochę czasu, zanim maluch nauczy się prawidłowo ją wypluwać. Jednak cierpliwość na pewno się opłaci.

Jak skłonić dziecko do mycia zębów?

Jeżeli przeszedłeś już przez okres niemowlęcy, a w ustach dziecka pojawił się cały garnitur śnieżnobiałych perełek, powinieneś zadbać o to, by zwyczaj szczotkowania ząbków stał się dla pociechy codziennym rytuałem. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzymaj się ustalonych terminów. Każdego ranka po przebudzeniu i każdego wieczora przed snem pomagaj dziecku szczotkować zęby, aż stanie się to jego nawykiem. Weź też pod uwagę to, że maluchy uwielbiają naśladować dorosłych. Pokaż więc, że również dbasz o swoje zęby. To zachęci pociechę do wspólnego spędzania chwil w łazience. Spraw, aby te zabiegi higieniczne były dla niego przyjemnością.

I czekaj na okrzyk: "Mamo, tato, zrobię to sam!"

Nadszedł czas na zestaw dla dzieci do mycia zębów Prince Lionheart EYEFAMILY!

Jeżeli masz już pewność, że dziecko zaczyna sobie dawać radę z myciem zębów, doskonałym pomysłem na dalsze zachęcenia go do okazywania swojej samodzielności i utrwalenia codziennego nawyku będzie nabycie zestawu dla dzieci do mycia zębów EyeFAMILYTM od Prince Lionheart. Oferowany przez nas wieloelementowy produkt cechuje nowoczesny, a jednocześnie zabawny design, który zachęci maluszka do samodzielnego mycia zębów. Kubeczek do płukania jamy ustnej, zaopatrzony w wygodne "uszy" umożliwiające pewny chwyt, dziecko bez trudu napełni dzięki specjalnej nakładce na wylot kranu, która zapobiegnie niekontrolowanemu rozlewaniu wody. Organizer w postaci zabawnego ludzika z wielkimi, śnieżnobiałymi zębami służyć będzie do przechowywania szczoteczki i pasty, a klepsydra odmierzy czas potrzebny do dokładnego umycia ząbków.

Zestaw dla dzieci do mycia zębów prezentem dla młodych rodziców

Jeżeli Twoje pociechy już od lat samodzielnie dbają o swoją higienę, warto pomyśleć o członkach rodziny lub znajomych posiadających małe dzieci lub spodziewających się ich rychłego przyjścia na świat. Zestaw dla dzieci do mycia zębów to doskonały pomysł na prezent - gustowny, pełen humoru i bajkowego wdzięku, a zarazem niezwykle pożyteczny. Pomoże młodym rodzicom w wyrabianiem u maluszków ważnych dla ich zdrowia nawyków, a także stanowić będzie ciekawą i zabawną ozdobę ich łazienki.

O producencie zestawu - firmie Prince Lionheart

Prince Lionheart to renomowany amerykański producent zabawek i akcesoriów dla dzieci, który cieszy się uznaniem na rynku już od 1973 roku. Początkowo w biznes zaangażowane było doświadczone w wychowywaniu dzieci małżeństwo. Ich modele wyjątkowych koni na biegunach przyczyniły się do dynamicznego rozwoju i umocnienia pozycji firmy jako jednej z wiodących marek w branży akcesoriów dziecięcych.

Kluczowym filarem sukcesu przedsiębiorstwa jest nieustanne dążenie do zapewnienia najwyższej jakości i bezpieczeństwa swoich produktów. Wszystkie zabawki i akcesoria tej marki są projektowane z myślą o potrzebach i bezpieczeństwie dzieci. Firma konsekwentnie spełnia obowiązujące normy dotyczące bezpieczeństwa produktów w UE i Stanach Zjednoczonych.

Marka Prince Lionheart zdobyła sobie zaufanie rodziców na całym świecie. Dzieci korzystające z produktów firmy mają pewność, że są otoczone bezpiecznymi, starannie zaprojektowanymi i zgodnymi z najwyższymi standardami artykułami. Dzięki bogatej ofercie produktów, Prince Lionheart umożliwia rodzicom dostosowanie się do różnorodnych potrzeb i etapów rozwoju ich dzieci. Niezależnie od tego, czy szukają bezpiecznego miejsca do spania dla swojego malucha, funkcjonalnego fotelika samochodowego, czy praktycznego Zestawu dla dzieci do mycia zębów, Prince Lionheart wychodzi im naprzeciw, oferując produkty, na których można polegać.zestaw do mycia zębów - niebieski

Zestaw dla dzieci do mycia zębów EyeFAMILY, niebieski - Prince Lionheart

Zestaw dla dzieci do mycia zębów - niebieski -  idealny pomysł na prezent dla przyszłych rodziców lub znajomych posiadających małe dzieci.

Zestaw dla dzieci do mycia zębów EyeFAMILY, różowy - Prince Lionheart

Zestaw dla dzieci do mycia zębów - czerwony - wysokiej jakości tworzywo sztuczne, łatwe do utrzymania w czystości nawet w zmywarce
zestaw do mycia zębów -czerwony
zestaw do mycia zębów - szary

Zestaw dla dzieci do mycia zębów EyeFAMILY, szary - Prince Lionheart

Zestaw dla dzieci do mycia zębów - szary - doskonałe rozwiązanie problemów z zachęcaniem dziecka do regularnego mycia zębów
aktualności bubukids